śpiwór mały po złożeniu a ciepły

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

foxiter
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2013, 11:46
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

śpiwór mały po złożeniu a ciepły

Post autor: foxiter »

Witam,

Obecnie posiadam śpiwór ŚPIWÓR MUMIA ICEBERG EXTREME 400g/m -19 stopni http://www.mega-sportowy.pl/pl/p/SPIWOR ... 9C_400g/82

coś takiego jak dla mnie bardzo dobry i ciepły mam tylko jedna wadę jest trochę duży po złożeniu. [wys 40-43 a szeroki 28-30, mogę go sprasować z wysokości jakieś 10-15cm )

Jednak gdy teraz włożyłem go do plecaka Wisport Sparrow 30 stwierdziłem że przydał by się mniejszy ile więcej rzeczy wtedy mógłbym zabrać(heh, i tak nie mam pojęcia na razie jakich icon_twisted ) . Cenna im tańszy a będzie się nadawał to lepiej zważywszy że to zakup na lata to 400zł max.

Obecnie zastanawiam się nad Fjord Nansen Troms podpatrzonym na youtube.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

W śpiworze nie patrz na temperaturę "ekstreme" a na "komfort".
Śpiwór za 99zl zdecydowanie nie zapewni Ci przespanej nocy przy temperaturze -19 :)
W podanej przez Ciebie cenie Fjord będzie raczej dobrą opcją, sam używam (oprócz zimy) podobnego śpiwora tego samego producenta tyle, że z wypełnieniem puchowym.

Jak chcesz mały po spakowaniu, lekki i bardzo ciepły śpiwór to rozejrzyj się za puchowymi, niestety cena przeważnie jest sporo wyższa od syntetyków.
Moje ulubione puchacze robi www.cumulus.pl :-)
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Wejdz na www.armyworld.pl i w zakladke spiwory.Maja puchowce w stanach wzorowych.W cenie sie zmiescisz
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Używam Troms-a już parę lat... Może nie jest duży ale malutki również nie jest... Zastanawiam się nad zagadnieniem które poruszyłeś. Najprawdopodobniej kupię jakiś puchowy. Nie badałem jeszcze rynku na okoliczność tego zakupu, ale wiem że czegokolwiek nie wybiorę stosunek komfort/wielkość po spakowaniu będzie nieporównywalnie lepszy niż w przypadku syntetyków. Druga strona medalu to fakt że nie ma śpiwora idealnego na każde warunki. W Troms-ie w lato jest po prostu za gorąco a zimą za zimno. W lato przerzuciłem się więc na coś takiego:

http://armyworld.pl/product-pol-1968-Sp ... rski-.html

Jesień-wiosna Fiord Nansen daje radę, a zimą wkładam jeden śpiwór w drugi i też jest dobrze...
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

lukasz_sp pisze:[...] W lato przerzuciłem się więc na coś takiego:

http://armyworld.pl/product-pol-1968-Sp ... rski-.html

Jesień-wiosna Fiord Nansen daje radę, a zimą wkładam jeden śpiwór w drugi i też jest dobrze...
ja w tym holenderskim mam komfort przy +10st. poniżej już trzeba się ubrać w polarek
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Ja w holenderskim przy dokladnie 8 st bylo mi za goraco.A spalem w bieliznie termo i nic wiecej.Musialem spiwor rozpinac
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Wow, wchodzę na stronę Cumulusa, patrzę na ceny, chociażby X-Lajta ;-) i oczom nie wierzę.
Poszybowały mocno w górę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

"Magic" Cumulusa jest po złożeniu naprawdę malutki. Używam z powodzeniem od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę, ale cena niestety dość wysoka i, nie czarujmy się, jest to raczej śpiworek do używania w schroniskach górskich i podobnych kwaterach. W namiocie spałem przy około 8 stopniach i to już raczej jest za zimno. W każdym razie dobrej jakości puch bije na głowę syntetyki, tak pod względem wagi jak i objętości. Gdybym często nocował w terenie, w chłodniejszych porach roku, celowałbym w śpiwór w którym jest około 300 gramów puchu. W "Magicu" jest zaledwie 125 g.
" YOU create your own reality "
foxiter
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2013, 11:46
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: foxiter »

Straszne ceny tych śpiworów. Może powinienem zmienić założenie i zamiast w środku nosić śpiwór na wierzchu w nieprzemakalnym worku ?
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

Hillwalker pisze:Gdybym często nocował w terenie, w chłodniejszych porach roku, celowałbym w śpiwór w którym jest około 300 gramów puchu.
300g puchu 860 CUI to komfort w okolicy zera (no jesli ktoś zdeterminowany to i lekkie minusy się da przespać)
Do tego co napisał Hillwalker dodam że zaletą puchu jest równiez długowieczność.
foxiter pisze:Straszne ceny tych śpiworów. Może powinienem zmienić założenie i zamiast w środku nosić śpiwór na wierzchu w nieprzemakalnym worku ?
Tak to już jest. Towar z górnej półki nie kosztuje mało.
Albo masz tanio i dźwigasz toboły, albo możesz miec mało i lekko, ale zapłacić trzeba.
Noszenie żadnego śpiwora na zewnątrz plecaka nie jest dobrym pomysłem. Nawet w worku nieprzemakalnym, który się może rozszczelnić, przeciąć o kamień czy inne ostre krzewy. Każdy kto kiedykolwiek miał okazję "spać" w mokrym śpiworze to potwierdzi.
Co do cen Cumulusa czy Yeti, to warto czasem wypatrywac okazji na różnych forach czy serwisach aukcyjnych.
foxiter
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2013, 11:46
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: foxiter »

A używa ktoś może takiego systemu ? http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 5&prod=445

Skuteczne to jest ? Faktycznie można zmniejszyć o 30% -- 40% ? A może jest coś podobnego lepszego ?
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Worek kompresyjny? Każdy działa tak samo. Ja mam dokładnie ten (kupiony okazyjnie dla kogoś z rodziny do śpiwora szytego na zamówienie). Kompresuje.
Podobnie jak ciasne upchanie śpiwora na dno plecaka. Cudów nie ma.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Normalny worek kompresyjny. Śpiwory Fjord Nansen są sprzedawane właśnie w takich workach. Choćbyś nie wiem jak ściskał,to i tak syntetyk o podobnym zakresie temperatur będzie miał ze 3 razy większą objętość od puchówki.
Cudów nie ma, chociaż zawsze znajdą się tacy, którzy myślą, że biegając coraz szybciej dookoła drzewa w końcu zobaczą swoje plecy :-D
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

a może coś ze stajni Małachowskiego

http://e-pamir.pl/product-pol-3849-Spiw ... urist.html

zaciekawił mnie.
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Nasz forumowy kolega Rzez pisał kiedyś, że firma Małachowski podaje nieprawdziwe temperatury dla swoich śpiworów. Jeśli w Cumulusie o komforcie zero stopni wytrzymasz w takich warunkach bez problemu, to w Małachowskim być może przeżyjesz ;-)
Zaznaczam, że sam nie sprawdzałem i przytaczam tylko opinię kogoś, moim zdaniem, wiarygodnego.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

hmm, poczytałem opinie w necie i w większości takie samo zdanie o ich wyrobach :-|
A Rzezowi - biorąc pod uwagę doświadczenie - można wierzyć.
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

do 400 zł polecam Małachowski TOURIST CAVE - spałem w nim przy -15 i spokojnie przespałem 6 godzin, potem małe przebudzenie i kolejne 2 godziny.
W sumie nigdy w nim nie zmarzłem. Ale jest duży.
foxiter
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2013, 11:46
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: foxiter »

a co myślicie o czymś takim https://www.himountain.pl/karta-produkt ... -1691.html

co prawda to już 500zł ale kusi. wymiary po spakowaniu: 36 x 17 cm a po kompresji pewnie połowę mniej
* wypełnienie: Puch kaczy 500g - 600 cu in EU / 90%-10%
Kamilx
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2009, 20:23
Lokalizacja: Przemyśl/Kraków
Płeć:

Post autor: Kamilx »

Sam prawie 2 lat jestem posiadaczem syntetyka z którego jestem bardzo zadowolony
http://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczn ... ,s628.html

Waży około kilograma podane temperatury są przynajmniej według mnie dobre. Do 8 stopni można spać komfortowo w bieliźnie, zdarzyło mi się nawet spędzić noc w namiocie przy lekkim mrozie, nie było to już jednak zbyt komfortowe pomimo bielizny termicznej i polaru.

W cenie jest worek kompresyjny, co do wykonania też nie ma się do czego przyczepić. Kaptur można dość dobrze regulować, zamek czasem wcina się w listwę termiczną ale nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe.
Podsumowując śpiwór zajmuje mało miejsca świetnie sprawdza się w lecie i podczas nie zbyt zimnej wiosny czy jesieni. Sam kupiłem go na promocji za 160 zł więc tym bardziej jestem zadowolony ;)
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Czy może ktoś zna, używał może Snugpak Softie 9 Hawk.
Jeżeli tak to prosiłbym o opinię.
W sumie prawie wszystko mi pasuje - waga, T komfort, objętość (może oprócz ceny ...)
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam!

Ja zakupiłem takie ło :) chwaliłem się już w zabaweczkach ale postanowiłem jeszcze tu pokazać , może komuś się przyda taki trop.
Małe to to , trochę większe od kubka do cherbaty ,oddycha , 240g waży

Obrazek

Pzdr.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

no tak, tylko że to jest bivybag a wątek o spiworach... :diabel2:
A jak to "oddycha" to już wielokrotnie się przekonałem (na szczeście na przykładzie kolegów)
Obrazek
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Aaa .... to w takim razie przepraszam :->
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Ktoś coś więcej powie mi o firmie Eksplo - na forum opinie o firmie są sprzed paru lat a i tak nie za wiele napisane było.
Bo takie coś znalazłem
http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-puc ... h-dzielony

chyba zupełnie przyzwoicie to wygląda
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Pytanie do Wilsona i Kalyka wy macie te śpiwory bezzamkowe - w jakich temp. one się sprawdzają ?
ODPOWIEDZ