cześć :)

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
adam_syczewski
Posty: 0
Rejestracja: 14 gru 2014, 06:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

cześć :)

Post autor: adam_syczewski »

Cześć,

jestem Adam, lat 32, obecnie mieszkam w Warszawie na Ursusie i brak mi jaj żeby wyjść i się sprawdzić w survivalu i tak od lat :-( oto moje historia...
Mam taki problem - Mam sprzęt który gromadziłem latami, mam książki o survivalu których nie lubię czytać, bo jak zaczynam to mi się wydaje, że tylko marnuję czas, zamiast przeżywać przygodę i dodatkowo od razu mam wyobrażenie, że survivalowo to tylko w bezludnych miejsca, gdzie trzeba sobie samemu zdobyć jedzenie i wodę, zbudować schronienie. do tego mam tendęcję do komplikowania i przemyślania najprostszych sprawy :roll: i koniec końców boję się wyjść i działać bo nie mam wiedzy, nie sprawdziłem swoich umiejętności, nie pójdę do najbliższego lasu/na łąkę, bo co to za survival, oj i błędne koło się zamyka, dużo by tak kminić. :shock: i jest jeszcze jedna ostatnia rzeczy, nie chce mi się tego robić samemu :)
A co lubię i po co mi survival - wiem, że lubię chodzić/jeździć na rowerze, ogólnie przemieszczać się, lubię też dostać fizycznie w kość bo wtedy czuję, że żyję. Chciałbym to robić niezależnie od pory roku i pogody i terenu, jak najtaniej, ale bezpiecznie i odpowiedzialnie dla środowiska i w zgodzie z innymi ludźmi... jakieś pomysły jak wybrnąć z impasu? z góry piękne dzięki i pozdrawiam ;-)

tak i nawet nie wiem jak wątki wprowadzać na forum, no klapa... ale dzięki niszka za zwrócenie uwagi, na wyjazd chętnie się wybiorę :)
pozdrawiam serdecznie,
Adam
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Dzień drobny ...

Przestań się zastanawiać i po po porostu wyjdź z domu.
Zacznij może od "turystyki" i dokładaj sobie trudności ...
A i towarzystwo u nas znajdziesz do tego.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

cześć
zapraszamy
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Red Nose
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:49
Lokalizacja: Suwałki
Płeć:

Post autor: Red Nose »

Jak ogladam na tacticalu watek "co nosze na codzien" to mam wrazenie ze w stolycy survivalem jest juz sam przejazd tramwajem na uczelnie lub do pracy.
Moze zacznij od tego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
DOM
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć:
Kontakt:

Post autor: DOM »

Cześć. Zapraszam na wspólne wypady w okolicach Warszawy :)
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Witamy
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Cześć. Prawdziwy survival w Polsce to chyba co najwyżej przed dziesiątym, ale pobushcrafcić już spokojnie można. Jak chcesz się wkręcić, to zwyczajnie daj się zaprosić, bo już widzę, że zaproszenie się pojawiło.
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

Witamy :-)
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
Awatar użytkownika
lukasz_sp
Posty: 255
Rejestracja: 21 sty 2011, 13:55
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: lukasz_sp »

Cześć :)
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1117
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Cześć
Obrazek
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Siema
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
Awatar użytkownika
Mazazel
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 9008350
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mazazel »

Heyho :)
mam tendęcję do komplikowania i przemyślania najprostszych sprawy
Tak, widać to od pierwszego postu :P Ale nic straconego, ze stolycy to nic tylko łapać pociąg/autobus/aeroplan i można w takie fajne mca się dostać! Więc hajda do puszczy na weekend i po pierwszym wyjeździe jest już plan na następny, bo wiem, czego nie wiem/zapomniałem/nie dopracowałem. Poza tym, surwiwalu/bushcraftu są różne gałęzie, specjalizacje i osobiste preferencje. A że nie można, ani nie trzeba, mieć i umieć wszystkiego, to można się zająć czymś wybranym, jak np u mnie są to dzikie rośliny jadalne, zioła i grzyby, a nie np woda, czółna i rybołówstwo. Dla każdego coś miłego.

Także jeśli naprawę nie wiesz od czego zacząć, to polecam weekendowy wypad z jednym nadrzędnym celem 'surwiwalowym/bushcraftowym' :) a potem prosimy relację :) Powodzenia!
zlotykon.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”