Nóż w polskie góry na sezon zimowy

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

EasyRider80
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2014, 12:03
Lokalizacja: Warsaw City
Płeć:

Post autor: EasyRider80 »

A czy sprężynowy nie byłby najporęczniejszy + kilka przyborów w nim dodatkowo - mały śrubokręt etc?
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

Sprężynowy ... jak dla mnie kolejna rzecz do zepsucia się w najbardziej niepożądanym momencie.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

EasyRider80 pisze:A czy sprężynowy nie byłby najporęczniejszy + kilka przyborów w nim dodatkowo - mały śrubokręt etc?
Zrób nam przysługę, przestań trollować, wypisz sobie na jakiejś karteczce wszystko to co *musisz* mieć w terenie, ogarnij na http://sakwiki.com/ albo http://sakselector.com i zakup takowe narzędzie na znanym portalu aukcyjnym - sklepu nie polecę, bo się strasznie zawiodłem. Na start będziesz miał jak znalazł. Jeżeli będzie to jakiś Huntsman/Fieldmaster, Climber, Outrider, podobny do niego nóż Bundeswehry albo maleńki Classic, to jest szansa, że będzie to zakup jeden na kilkanaście lat - niekoniecznie bijący po kieszeni. Sam już pisałem: niezbędne są nożyczki, opcjonalnie piła jak zgubię szpilkę o tarpa albo potrzebuję badylkiem się podeprzeć, bez reszty jakoś dam se radę, ale to ja. Nie palę ognisk, nie pozyskuję leśnych surowców, potrzebuję czasem przekroić kawałek folii, żeby się dostać do serka, albo posiekać cebulę, pieczywo mogę drzeć palcami, gotować i jeść - patykiem itd. Śrubokrętem najczęściej dokręcam śrubkę w nożyczkach :D
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

A wiesz ile taka sprężyna waży? 8-)

Moim zdaniem jeszcze nie pachnie trollem. Lekko zagubiony i chcący ponabijać trochę postów :)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Polecam maczety Ontario ;)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Pingwiniak, ponoć z maczetami to się błądzi po górach :mrgreen: Prawda to? :-P
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Właśnie w wypadku zabłądzenia lepiej mieć maczetę niż jakiś scyzoryk ;)
Dresy jakoś szybciej odpowiadają na pytania no i maczeta zwiedzi trochę okolicę :D
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
filon1995
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2014, 20:36
Lokalizacja: Mazowsze/Mszczonów
Płeć:

Post autor: filon1995 »

Młody pisze:Ja osobiście nie ruszam sie nawet na śmietnik bez ostrza.
Ja przy sobie mam minimum jakiekolwiek 3 ostrza ;). A tak ode mnie do tematu. Wszędzie polecam Finn Bear jako nóż. Przekonałem się do niego i naprawde wygodnie się trzyma też w rękawiczkach. Ale w sumie zwykła mora z Juli do prostych spraw mogła by też w sumie dać radę. Pozdrawiam ;).
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

EasyRider80 Ostatnie kilka dni byłem na wyjeździe na nartach zjazdowych. Wyjazd zorganizowany, polskie góry. Był poczęstunek na stoku (kiełbaska, obiad itd). Pierwszego dnia sztućce były jednorazowe drewniane. Drugiego normalne były, tyle że nie do końca czyste. 3 dnia rozdawano też pomarańcze, tyle tylko, że bez sztućców.
Skorzystałem z noża składanego w kartę noszonego w portfelu i scyzoryka dopiętego do kluczy. Toola z kieszeni użyłem do regulacji butów.

Inni jakoś sobie radzili bez... ale jakbym na na polecenie swojej towarzyszki "dobra, daj nóż" nie sięgnął spokojnie do kieszeni, to czułbym się nijako 8-) .
ODPOWIEDZ