Skaut

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

mgr_scout pisze:Gryf, mówisz, że zachodzi tu bagatelizowanie i banalizowanie prawdy o historii harcerstwa.. myślę, że historię harcerstwa znam dość dobrze, nigdzie nie napisałem że w latach 45-89 nie wyrządzono harcerstwu krzywdy - imputowanie mi takich słów jest co najmniej nie na miejscu i zwykłą demagogią..
Mam na myśli ogólną tendencję w ZHP. Jakoś do tej pory nikt w Związku nie powiedział - Przepraszam anie nie rozliczył się z przeszłością.
Na marginesie anegdotka, zabawna z naszego obozu na Hali Krzyżowej w Rudawach Janowickich.
Przyjechał z hufca lub chorągwi na wizytację pewien pseudoharcerz z przypominający ormowca lub jakiegoś pzpr owskiego młodzieżowego pachołka. Ciągle krytykował, węszył, kurzył pety, które deminstracyjnie palił i nosił w otwartej kieszonce swojego mundurka. Nie zabardzo wiedzieliśmy jak się dziada pozbyć więc ktoś wpadł na pomysł aby zaprosić go na ognisko i opowiedzieć gawędę o Katyniu. Kiedy ognicho się rozpoczęło i padły pierwsze słowa gawędy o Katyniu kolo zawinął żagle i słynął jeszcze tej samej nocy. Kilka dni później mieliśmy nalot Sanepidu i Kuratorium, którew nakazały się nam zwijać tuż przed zakończeniem obozu. Obóz zakończył się zgodnie planem a wytłumaczyliśmy się tym, że należało później zwinąć mokre namioty, należące do państwowego ZHP. :D
mgr_scout pisze:W mojej prywatnej opinii, na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam że to właśnie w ZHR nauczenie historii harcerstwa wiąże się mocno z polityką.
Oto demagogia i stereotyp: Przypisywanie jedynie słusznej opinii wszystkim harcerzom ZHR.
mgr_scout pisze:spotkałem za to instruktorów ZHR którzy bardzo tendencyjnie przedstawiali historię harcerstwa, pretendując do promowania ZHR jako jedynego słusznego harcerstwa.
No cóż nie wszyscy są nieomylni. Ja uważam, że ZHR nie jest najlepszy i wyjątkowy ale na dzień dzisiejszy jest to jedyna organizacja w której mógłbym działać.

Na marginesie, jak wyglądają obecnie sprawy majątkowe środowisk w ZHP? Czy w dalszym Ciągu majątkiem drużyny zarządza "góra"?
mgr_scout pisze:Może pechowo trafiłem ale zbyt wielu takich instruktorów spotkałem, szczególnie że nie byli oni z jednego środowiska a z kilku miast Polski. Wśród instruktorów ZHP nigdy takiej postawy nie spotkałem.
Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że historia Polski i harcerstwa po 43 nie jest czarno biała. Chodzi mi o to, że ludzie sprawujący władzę harcerską w latach komuny byli i są uważani za harcerzy. Przypominam, że wyjątki nie potwierdzają reguły. A tacy ludzie są dla mnie spaleni, służąc bandyckiemu reżimowi, np. wojskowej huncie Wojtasa Jaruzelskiego.
mgr_scout pisze:Piszesz, że żeby nie mylić komunizmu z socjalizmem. Dla Twojej wiedzy komunizmu w Polsce nigdy nie było.. i całe szczęście że nie było..
Mam na myśli komunizm jaki prezentuje się w teori, to utopia a takiego w Polsce nie było. Np. pan A. Michnik próbował reanimować u nas komunizm i dorabiać do tej idei różowe skrzydła ale mu nie wyszło, Dzięki Bogu. Być może dziś mielibyśmy drugi raj współpracując z Północną Koreą. :mrgreen:
mgr_scout pisze:Jeśli chodzi o uczestnictwo we mszy świętej.. nie raz i nie dwa prowadziłem obozy gdzie uczestnicy brali udział we mszach.. ba! nawet dogadywałem dla nich księdza by odprawić mszę polową jednocześnie w niej nie uczestnicząc i problemu jakoś nie było. Ja im uczestnictwa w życiu religijnym nie zakazywał ale też nie zachęcałem. Z drugiej strony szanowane było też to że ja nie uczestniczę w uroczystościach religijnych ani też nikt mnie nawracał. Całość zawsze odbywała się w klimacie wzajemnego poszanowania.
Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one. Nie sądzę aby udało Ci się wejść w relacje ze swoim środowiskiem nie uczestnicząc w pełni w życiu drużyny.
Dajmy na to ktoś wpadł na pomysł aby wybrać się na obóz rekolekcyjny w góry. Byłbyś na takim obozie odszczepieńcem. Wiesz co? Ja też nie brałem udziału w Mszach świętych na obozie albo nie chodziłem z drużyną do kościoła i prawdę mówiąc nie czułem się z tym najlepiej. Integracja, nieidentyfikowanie się w pełni z grupą. Jeśli chcesz załatwić kogoś w jakiejś grupie najłatwiej jest dać mu do zrozumienia, że nie może brać udziału we wszystkich zajęciach a ty Jurek właśnie sam sobie w ten sposób kręcisz sobie bat.
mgr_scout pisze:Co do mego uzdrowienia/nawrócenia - na jakiej podstawie twierdzisz, że jest mi to potrzebne? Kim jesteś by to oceniać?
Nawracajcie się i uwierzcie w Ewangelię - Jezus Chrystus. Nie trzeba być kimś ważnym aby to oceniać. Chrystus umiłował Cię w chwili poczęcia i stałeś się człowiekiem z w pełni ukształtowaną duszą. Zapewniam Cię, że nie masz lepszego kumpla niż Jesus. Jest w 100 % niezastąpiony. Ten, kto świadczy o Chrystusie ten bonusuje! Poza tym po przyjęciu Jezusa do swojego serca twoje życie obróci się o 180 stopni. Ja dopiero po tem zauważyłem w jakim bagnie i ciemności tkwiłem. Wspaniała i niespotykana radość! Euforia życia! Jurek chrzań wszystko nie zważaj na innych, kichaj na tych którzy będą się z ciebie śmiali, oni jeszcze błądzą. Tylko wiara Cię uzdrowi.
mgr_scout pisze:Cytat:
Po to jest na Bożym świecie ZHP aby i inne leniwe i bezbożne zwierzęta miały swoje miejsce.


Mimo emotki, którą zmieściłeś uważam że jest to obraźliwe określenie i brakiem szacunku wobec innych wyznań, światopoglądów.
Znasz mnie i wiesz, że to sformuowanie bgyło żartobliwe. Powiem Ci Jurek że i ja zaliczam się do tego stadka ssaczych zwierząt.

EWENU SZALOM ALECHEM!
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 789
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Gryf pisze:Znasz mnie i wiesz, że to sformuowanie bgyło żartobliwe. Powiem Ci Jurek że i ja zaliczam się do tego stadka ssaczych zwierząt.
Brzmi to jak ewolucjonizm, a nie kreacjonizm, chociaż Kościół też zaczyna już łypać okiem w kierunku Karola Darwina.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Gryf pisze:
Znasz mnie i wiesz, że ..
co raz bardziej jednak przekonuję się że raczej Cie nie znam a już na pewno nie poznaję :-|

I jakoś nie widzę powodów dlaczego miałbym przepraszać za innych, jeśli nie byłem umoczony w system.. a rozliczenia - w pewnym sensie już były, choć przyznam że nie śledziłem sprawy dokładnie; wiązało się to z ustawą lustracyjną. Poza tym w GK nie ma już betonu w olimpijkach, jest inny :mrgreen:

Kłobuch - historia pokazała że co jak co faszyzm demokratyczny nie był...
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

mgr_scout pisze:Kłobuch - historia pokazała że co jak co faszyzm demokratyczny nie był...
Kłobuch pisze:Bo bez sensu utożsamiasz demokratyzm z wolnością.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

a coś nowego może napiszesz? powtarzasz sie chłopcze ;)
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

No bo widzę, że nie posuwamy się naprzód.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Skoro cytujesz sam siebie to nic dziwnego.
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

mgr_scout pisze:co raz bardziej jednak przekonuję się że raczej Cie nie znam a już na pewno nie poznaję
No wiesz, albo nie zauważałeś albo czekałeś z wyciągnięciem tego Asa z rękawa do ostatniej chwili. Człek to nie tylko dwie strony medalu. Ludzie, żyją ze sobą przez całeżycie i też pod konieć mówią że się kompletnie nie rozumieją. No cóż taka jest istota człowieka, zmienna znaczy się. ;) Jerzy to, że i Ty mnie czasem zaskakujesz to nie jest powód żebym się martwił czy dziwił.
mgr_scout pisze:I jakoś nie widzę powodów dlaczego miałbym przepraszać za innych, jeśli nie byłem umoczony w system.. a rozliczenia - w pewnym sensie już były, choć przyznam że nie śledziłem sprawy dokładnie; wiązało się to z ustawą lustracyjną. Poza tym w GK nie ma już betonu w olimpijkach, jest inny
Nie daleko pada jabłko od jabłoni. Czym skorupka za młodu... itd, itp. Wiesz, nie jestem przeciwnikiem ZHP wogóle a jedynie pewnych poczynań, z którymi Związek nie umie albo nie chce sobie poradzić. Ty jako instruktor identyfikując się z organizacją przejmujesz schedę, czyli również jej przeszłość z jej blaskami i cieniami, zgodzisz się ze mną? Jakoś nikt do tej pory ani mnie ani innych nie przeprosił. A ci ludzie którzy, kapowali, rozwiązywali środowiska, identyfikowali się z jaruzelską bandyterką działają do dziś. Jerzy, gdyby tobie ktoś pluł w twarz i do dziś/do niedawna spijali śmietankę czy nie odszedł byś z takiej branży? Dlatego powstał ZHR (oraz jedna z wielu przyczyn dla której powstał ZHR i inni instruktorzy i harcerze przechodzili do innych organizacji - http://www.hr.bci.pl/news.php?readmore=50#comments ) i inne bo takich ludzi w Związku było zbyt wiele. Nie było oficjalnej lustracji wewnątrz ZHP.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Albo sie uspokojcie, albo trza bedzie zamknac temat....Przeniescie sie na prywatny grunt, bo tak teraz to juz wyglada
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Bez przesady! Nie róbmy z igieł wideł. Przecież żadna krzywda się nie stała.

Valdi, ostatnio obserwuję, że w przypadku jakiegokolwiek sporu starasz się interweniować banowaniem czy zamykaniem tematu. Wyluzuj ;) Dziś rozpoczął się słoneczny łikęt! :lol:
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Gryf, Dziwna sprawa, bo jeszcze nikomu bana nie zafundowalem....jestem przykladem spokoju :) poprostu dbam o pozytywne emocje na tym forum, jestem takim wirtualnym "dobrym duszkiem", ale potrafie oczywiscie pokazac swoja gorsza strone...
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2009, 14:11 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Gryf pisze:Bez przesady! Nie róbmy z igieł wideł. Przecież żadna krzywda się nie stała.
i całe szczęście....ale Gryfie...moderatorzy mają w zakresie obowiązków - przede wszystkim - działania profilaktyczne .... więc oby się żadna krzywda nie stała :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Byle pretekst i banał jest wstanie was sprowokować ? Jak mówi przysłowie: Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. :diabel2:
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Rafał, o ile Twoją dyskusję ze Scoutem można poczytać z zainteresowaniem, to to co dzieje się na lini Kłobuch - Scout zaczyna być męczące :-(

Osobiście mam wrażenie że temat różnic pomiędzy obydwoma organizacjami przedstawiliście w miarę jasno, dalsze wałkowanie tego raczej nic odkrywczego nie wniesie. Proponuję dalsze 'działania agitacyjne' i 'walki podjazdowe' pozostawić twardogłowym zarówno z ZHP jak i ZHR, a u nas promować współpracę bez względu na światopogląd i przynależność (lub jej brak) do różnych organizacji*

* - oczywiście pomijam wszelkiego rodzaju 'oszołomstwo'
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Tanto pisze:Rafał, o ile Twoją dyskusję ze Scoutem można poczytać z zainteresowaniem, to to co dzieje się na lini Kłobuch - Scout zaczyna być męczące :-(

Osobiście mam wrażenie że temat różnic pomiędzy obydwoma organizacjami przedstawiliście w miarę jasno, dalsze wałkowanie tego raczej nic odkrywczego nie wniesie. Proponuję dalsze 'działania agitacyjne' i 'walki podjazdowe' pozostawić twardogłowym zarówno z ZHP jak i ZHR, a u nas promować współpracę bez względu na światopogląd i przynależność (lub jej brak) do różnych organizacji*

* - oczywiście pomijam wszelkiego rodzaju 'oszołomstwo'
+1 :)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

http://www.hr.bci.pl/articles.php?article_id=171 - Drugi tegoroczny najnowszy numer Internetowego Pisma Ruchu Harcerskiego.

A przy tej okazji zaległe życzenia Wszystkiego Najlepszego wszystkim Jurkom, harcerzom i skautom z okazji imienin i dnia ich patrona.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 08:34 przez Gryf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Dziękujemy za życzenia :)
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Stary dobry indiański Ben Hunt - Takiej inspirującej wiedzy nigdy wiele.

http://www.hr.bci.pl/articles.php?article_id=178

Tadeusz Wyrwalski - Jeden z pierwszych, który pisał o indianiźmie w harcerstwie

http://www.hr.bci.pl/articles.php?article_id=182
ODPOWIEDZ