Modyfikacja Hultaforsa

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Modyfikacja Hultaforsa

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Hultafors jaki jest wie każdy kto miał go w ręku , zacny kawałek porządnej stali z nieco przydużawą rękojeścią z ogromnym jelcem . Zważywszy jednak że nóż ten przeznaczony jest do pracy w grubych rękawicach przez cieśli i budowlańców ma to swoje uzasadnienie .
Ja postanowiłem nieco zmodyfikować rękojeść żeby była nieco bardziej przyjazna do prac buszkraftowych itp. survivalów :->
Po obcięciu "dupki" ,zeszlifowaniu jelca otrzymałem nożyk który doskonale leży w dłoni i można nim dużo precyzyjniej operować podczas pracy w drewnie .
Obrazek

Porównanie z dwoma najpopularniejszymi modelami Mory , Companion MG S i MG HD

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jelec i grubość rękojeści pod palcami przy ostrzu to dla mnie najważniejsze miejsca jeśli chodzi o wygodę i precyzję posługiwania się nożem , Companion-y pod tym wzgledem są dla mnie wzorem ;-)
Po modyfikacji rękojeści przyszedł czas na pochewkę .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Orginalna już nie pasowała , od Mory Craftline już było lepiej ale jeszcze za szeroka , nóż miał luzy . Potrzeba matką wynalazków , przez przypadek trafiłem w Juli tandetne podróby Morki w idealnej pochewce ... kupiłem dwie po niecałe 7 ziko za sztukę , hultaj pasował idealnie ;-) Jeszcze tylko mały mod. zawieszki , dwie dziurki kawałek parakordu i nożyk dynda na pasie jak rasowy Skandynaw bo tak lubię najbardziej .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz z roboczego noża zrobił się fajny krępy, solidny nóż do lasu ,dł.klingi 9,4cm , dł. rękojeści 11cm , ostrzę go na convex do ostrości brzytwy . Jeszcze parę fotek w łapce :->
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to by było na tyle .
Przepraszam za brudne łapska na fotkach ale dopiero co wylazłem z "Boru".
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2015, 21:54 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Tak zgrabnie Ci to wyszło, że zapomniałem, jak wygląda niespimpowany.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
ODPOWIEDZ