Dlaczego taki dział?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Zirkau pisze:Mój sensei który uczył nas "twardego" ju-jitsu (temu systemowi, sztuce pozostałem wierny) zawsze twierdził, abyśmy nie poprzestawali na jednym, a uczyli się od najlepszych.
Slyszałem to wielokrotnie. Dlatego prócz krav maga będę szukał jeszcze czegoś co pomoże mi podnieść moje umiejętności i zdolności obronne pod róznymi względami. KRav Maga jest świetna ale niestety wszystkiego nie rozwija.
Kup se Morę
Thorror
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:36
Lokalizacja: Piła

Post autor: Thorror »

Ja ćwiczę capoeirę.
Większość osób uważa to za egzotyczne podrygi w rytm słabej muzyki ale to nie prawda :-D
mina dresa który dostaje w twarz mea lua di compasso - bezcenne :lol:
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Znajomy trenował 3 lata capoeirę i potem zaczął do tego trenować Krav Maga. Efekt był imponujący. Potrafił dołożyć do każdej techniki KM miażdżąco silne i szybkie kopnięcia.
Kup se Morę
Klayman
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa
Płeć:

Post autor: Klayman »

Thorror pisze:Ja ćwiczę capoeirę.
Większość osób uważa to za egzotyczne podrygi w rytm słabej muzyki ale to nie prawda :-D
mina dresa który dostaje w twarz mea lua di compasso - bezcenne :lol:
Radzę zmienić podejście. Zrzucam je na karb młodego wieku, jest jednak ono naprawdę niebezpieczne. Na ulicy bywa różnie. Śliski grunt, nierówno pod nogami, koledzy rzeczonego dresa być może gdzieś za rogiem, ktoś może wyciągnąć coś zza pazuchy. Odradzam takie entuzjastyczne podejście.

Ps. Mówię to z perspektywy osoby która zawodniczo trenowała judo przez 9 lat i szuka inspiracji w różnych innych sztukach walki.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Klayman, masz całkowitą rację. Należy posiadać umiejętności, ale trzeba unikać konfrontacji.
Pracuję w klubie już prawie 3 lata (za barem generalnie dużo dłużej i różne rzeczy widziałem) i zdarzało mi się wracać z pracy po bardzo nieprzyjemnych dzielnicach Łodzi. Tak naprawdę, to rozmową i odpowiednim podejściem da się zbratać większość agresorów (przypominam, że mam długie kudły, co jest w stanie utrudnić sytuację jeśli trafimy na totalnych idiotów).

Z drugiej strony, mam kumpla który trenuje MMA. Tłucze się średnio raz na tydzień - tak porządniej. Widać umiejętności wyrobiły w nim zdolność przekształcania potencjalnych agresorów w rzeczywistych.
Ja staram się trzymać zasady z księgi kota:

"Walcz po to,
abyś nie musiał walczyć.
(On) walczy po to, by zwyciężyć
Walcz tak (nie po to, by zwyciężyć, lecz),
by (On) nie zwyciężył"

I wszystkim trenującym sztuki walki ową polecam. Całą księgę kota i księgę walki.
Naprawdę łatwo stać się kimś, kto sam siebie pakuje w nieprzyjemne sytuacje, tylko ze względu na wiarę we własne możliwości...

I na zakończenie dodam cytat, który potwierdzi słowa Klaymana:

"Trudno jest wygrać z głupią małpą, bo nie wiesz, co ona zrobi"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Abscessus Perianalis pisze:Ja staram się trzymać zasady z księgi kota:
Abscessus Perianalis pisze:I wszystkim trenującym sztuki walki ową polecam. Całą księgę kota i księgę walki.
Link do strony Kriska o księdze kota: http://www.survival.infocentrum.com/koty/index.html
Obrazek
Klayman
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa
Płeć:

Post autor: Klayman »

Abscessus Perianalis pisze:Z drugiej strony, mam kumpla który trenuje MMA. Tłucze się średnio raz na tydzień - tak porządniej. Widać umiejętności wyrobiły w nim zdolność przekształcania potencjalnych agresorów w rzeczywistych.
Też obserwuję podobną przypadłość. Niektórzy mają zdolność zamieniania każdego potencjalnego zagrożenia w realne. Wygrywasz wtedy raz, drugi, trzeci. Może nawet dużo więcej. Tylko, że potem masz pecha i zamiast 1-2 niemiłych ludzi spotykasz 6, oni mają zły dzień i akurat coś wciągnęli. Niestety zazwyczaj kończy się tragicznie.

Lubię walczyć na macie. Tam też walka powinna pozostać.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Dziwne , że jeszcze nikt nie zaczął wmawiać "wszyscy jesteście sieroty , bo dres moze wyciągnąć nóż i wtedy albo uciekacie albo umieracie" :?: :roll:
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Klayman
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa
Płeć:

Post autor: Klayman »

Pingwiniak pisze:Dziwne , że jeszcze nikt nie zaczął wmawiać "wszyscy jesteście sieroty , bo dres moze wyciągnąć nóż i wtedy albo uciekacie albo umieracie" :?: :roll:
Rozwiń myśl proszę bo nie wiem o co Ci chodzi.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Dla poprawy samopoczucia mam od pewnego czasu kubotan przy kluczach, ale moje sto parę kilo jakoś nie zachęca ludzi do zaczepiania mojej skromnej osoby 8-)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

System jest łatwiejszy do nauczenia a duża część technik jest analogiczna do innych
Apropos analogiczności technik, tak w ramach ciekawostki:

To tak jakby ktoś wierzył jeszcze w rewolucyjnośc jakiegokolwiek stylu ;-)
Klayman
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa
Płeć:

Post autor: Klayman »

Razowiec pisze:
System jest łatwiejszy do nauczenia a duża część technik jest analogiczna do innych
Apropos analogiczności technik, tak w ramach ciekawostki:

To tak jakby ktoś wierzył jeszcze w rewolucyjnośc jakiegokolwiek stylu ;-)
Świetne! :D

Sztuki walki różnią się od siebie bo ktoś kiedyś, u początku każdej z nich, skupił się i położył nacisk na pewnych konkretnych aspektach (rzutach, uderzeniach etc.) uznając je za bardziej efektywne. Później taka szkoła ewoluowała coraz bardziej oddalając się od "wszechstylowej walki" (jak byśmy to dzisiaj nazwali) tworząc własną filozofię walki.
Awatar użytkownika
Razowiec
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Razowiec »

Hmm. No tak. Albo po prostu z jaką filozofią człowiek by nie zaczynał pewne rzeczy muszą się powtarzać, bo mechanika ludzkiego ciała jest taka sama - bez względu na miejsce i czas. Stąd takie uderzające podobieństwa.

A cieszę się, że się pdobało. Sam często to ludziom polecam mimo, że niektórym może się wydać monotonne.
ODPOWIEDZ