Fjord Nansen Andy 2

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Majcher
Posty: 13
Rejestracja: 09 sie 2016, 15:17
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Płeć:

Fjord Nansen Andy 2

Post autor: Majcher »

Wie ktoś gdzie mogę dostać ten namiot http://www.fjordnansen.pl/product-und-1 ... 3-4kg.html ? Albo może ktoś z Waszych znajomych ma do sprzedania?
Przeszukałem internet i nic nie znalazłem..:(
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Aj, niedawno sprzedałem. Dobry namiocik. Dla mnie jedyną wadą okazał się sposób rozkładania: najpierw sypialnia, potem tropik. Kiedy pada nie jest to wygodne. Wymieniłem na inny namiot Nansena, gdzie kolejność jest odwrotna - F. N. Sierra. Polecam raczej to rozwiązanie.
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Majcher
Posty: 13
Rejestracja: 09 sie 2016, 15:17
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Płeć:

Post autor: Majcher »

Właśnie doszedłem do tego samego wniosku że to jest dosyć spora wada i na wiosnę prawdopodobnie będę zamawiał Lime II albo właśnie Sierre.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

A ja kupiłem Lime właśnie dla zewnętrznego stelaża i teraz żałuje. Wcale się tak szybko nie rozkłada jakby się mogło wydawać. Jeśliby stelaż był mocowany na haczyki jak np. w Tordisie to OK ale te tunele to jest koszmar. Wyrobić się z 4 metrowym pałąkiem pośród drzew i krzaków nie jest prosto. Szczególnie że fabryczny szklany ma jeszcze tuleje, które zaczepiają się w środku rzeczonych tuneli. :evil:
Druga wada to suszenie namiotu. Jak miałem wewnętrzny to się budziłem rano, zdejmowałem tropik trzepnąłem nim parę razy coby większość wilgoci spadła, rozwieszałem potem na sznurku w jakimś nasłonecznionym miejscu i wracałem na śniadanko i ogarniecie reszty. Parędziesiąt minut i było suchutko. Jakoś dwa tygodnie temu suszyłem namiot z MEGA rosy jakoś 2,5h a i tak wieczorem rozkładałem mokry :-/
Awatar użytkownika
Majcher
Posty: 13
Rejestracja: 09 sie 2016, 15:17
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Płeć:

Post autor: Majcher »

Zawsze się znajdą jakieś minusy,więc który by się nie wybrało to i tak ktoś znajdzie jakiś szczegół przeszkadzający mu :) dlatego każdy wybiera wedle własnych potrzeb. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził haha ;-) Ale dziękuję za rady i sugestie.
Awatar użytkownika
Żorż
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2016, 20:03
Lokalizacja: dolnośląskie
Płeć:

Post autor: Żorż »

Witajcie.
Tak się składa, że posiadam Fjordy Nanseny i to we wszystkich odmianach tj. Andy 2, 3 i 4.
Najlepsze doświadczenia mam z 4 i własnie z 2. Niestety Fjorda Nansena Andy 2 już nie kupisz bo nie jest już produkowany od 2 lat.
Osobiście uwielbiam te namioty. Choć produkcja ich odbywa się w Chinach to jednak Polacy widać, że stale kontrolują jakość. Nigdy nie przeszkadzał mi sposób rozbijania, bo to kwestia organizacji obozu, a ponadto namioty te rozkłada się w 5-7minut, więc jak się pomyśli to nic nie zmoknie.
W namiotach ze stelażem zewnętrznym wnerwia mnie to makabryczne przepychanie rurek przez materiał. Kiedy wszystko jest mokre to się klei, czepia itp. Ponadto ich cena ok. 2x-3x większa niż za Andy to żart nie warty przepłacania.
Jest to moja opinia i każdy pewnie ma swoje zdanie na ten temat.
Pozdrawiam Adam
ODPOWIEDZ