Cytaty.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Znam to w innej wersji, jako "zasada trójek":
3 minuty bez tlenu,
3 godziny w niesprzyjających warunkach atmosferycznych,
3 dni bez wody,
3 tygodnie bez jedzenia.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

"Moi współtowarzysze zasługują na pochwałę. Wykazują motywację, zdyscyplinowanie i ..... poczucie humoru, istotną cechę w trudnych chwilach".

Jacek Pałkiewicz (z "Pasji życia")

[ Dodano: 2011-05-31, 23:17 ]
"Nigdy nie możecie dopuszczać myśli o poddaniu się. Pokusa ustąpienia byłaby dla was ostatecznym wyrokiem".

Jacek Pałkiewicz - "Syberia.Wyprawa na biegun zimna".
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Tak, jest to jedna z wersji "zasada trójek".
Przy czym, zaskoczyl mnie ten nowy dopisek, ze jezeli spanikujesz to zginiesz po 3 sec.
Przykladow nie trzeba szukac daleko.
Dzisiejszy TVN Uwaga:
http://uwaga.tvn.pl/48850,wideo,265880, ... ortaz.html

1) Facet odwaznie, zwraca uwage na zachowanie 2 mlodych lumpenproletaruszy.
2) Nastepnie, PANIKUJE i zaczyna uciekac.
3) Rusza za nim cala grupa (czytaj stado) i go dopada.

Facet (szacunek), popelnij kolosalny blad wpadajac w panike i uciekajac.
Taka grupe gowniarzy mozna rozproszyc jednym trafnym tekstem (doslownie).
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

"Niektórzy ludzie bardzo skrupulatnie obmyślają swe wakacje, planują je miesiącami, a gdy już dotrą na miejsce, zadręczają się problemem rezerwacji biletu powrotnego. Robią przy tym mnóstwo zdjęć i później pokażą ci je w albumie. Są to zdjęcia miejsc, których nigdy nie widzieli, albowiem tylko je fotografowali. (...) Zwolnij tempo i smakuj, wąchaj, słuchaj, pozwól swym zmysłom powrócić do życia. (...) usiądź spokojnie i wsłuchaj się we wszystkie dźwięki wokół ciebie. Nie zatrzymuj się na żadnym z nich; staraj się usłyszeć je wszystkie. Och, kiedy twe zmysły zostaną odblokowane, ujrzysz cuda".

Anthony de Mello - "PRZEBUDZENIE".
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

''Dajcie mi prawdę raczej niż miłość, niż pieniądze, niż sławę. Siedziałem przy stole, suto nakrytym, gdzie było pod dostatkiem jedzenia i wina, i staranna obsługa, ale prawdy tam nie było. Odszedłem głodny od niegościnnego stołu. Atmosfera była zimna jak lód.''
Henry David Thoreau - Walden, czyli dzikie życie w lesie.


''Rozpocząłem swe dorosłe życie hipotezą, że można stać się rówieśnikiem epoki kamiennej. Ponad trzydzieści lat nastawiałem się na zrealizowanie tego. W ciągu ostatnich dziesięciu z tych lat praktycznie doświadczyłem fizycznej, umysłowej i emocjonalnej rzeczywistości epoki kamiennej. Ale - cytując powiedzenie buddystów - w końcu nastąpiło zetknięcie twarzą w twarz z czystą rzeczywistością. Przekonałem się, że nie jest możliwe, aby istoty ludzkie, jakimi je obecnie znamy, wyżyły z darów natury. "
Gene Rosellini

"Nagle wszystko się zmieniło, ton, powietrze, nie wiadomo, co myśleć i kogo słuchać. Jak gdyby przez całe życie prowadzono człowieka za rękę, jak dziecko, a teraz puszczono - ucz się chodzić sam. I wokół pustka - ani kogoś bliskiego, ani żadnego autorytetu. W takiej chwili chce się zaufać czemuś ważnemu, sile życia albo pięknu, albo prawdzie, żeby kierowały człowiekiem właśnie one, a nie obalone przez ludzi dogmaty, zaufać całkowicie i bez reszty, bardziej niż w codziennym, pokojowym życiu, które już nie istnieje."
Borys Pasternak - Doktor Żywago

"Chciałem powtórzyć radę, jaką ci już dawałem. Moim zdaniem,
powinienieś radykalnie zmienić swój sposób życia i zacząć odważnie robić rzeczy,
o których przedtem nawet nie myślałeś; albo wahałeś sie, czy spróbować.
Tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych a jednak nie podejmuje żadnej próby,
by to zmienić, ponieważ przywykli do życia w pewności, konformizmie i
konserwatyzmie, co może dawać poczucie spokoju umysłu, ale w rzeczywistości
nie ma rzeczy bardziej niszczącej dla niespokojnego ducha niż pewna przyszłość.
Podstawą życia ducha ludzkiego jest jego pasja przygody.
Radość życia przychodzi z nowymi doświadczeniami, a zatem nie ma
większej radości niż mieć wciąż zmieniający się horyzont, każdego dnia inny,
i nowe słońce. Jeśli chcesz więcej dostać od życia, Ron,
musisz zrezygnować z zamiłowania do bezpieczeństwa i żyć na łapu-capu,
co z początku wyda ci się wariactwem. Ale kiedy przywykniesz do takiego stylu,
zrozumiesz jego znaczenie i niezwykłe piękno. [...]
Zobaczysz różne rzeczy, poznasz różnych ludzi i wiele się od nich nauczysz.
Musisz to robić oszczędnie; żadne motele, gotuj sam, wydawaj jak najmniej i
będzie cie to znacznie bardziej cieszyło. Mam nadzieję, że następnym razem,
kiedy się spotkamy, będziesz innym człowiekiem,
który przeżył różnorakie przygody i ma za sobą wiele nowych doświadczeń.
Nie wahaj się i nie wynajduj żadnych wymówek. Po prostu wyjedź i zrób to.
Po prostu wyjedź. Będziesz bardzo zadowolony, że tak zrobiłeś.''
Alex McCandless w liście do spojego przyjaciela Rona
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

"Polska zawsze z dużej litery - to Twoja Ojczyzna, kochaj Ją jak Matkę. III RP to sobie możesz z małej bo to okupant. Ja piszę z dużej dla wyróżnienia"

Przypadkowo napotkane w jakiś tam komentarzach w necie.
Okrąglinek
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Stary Pesel
Płeć:

Post autor: Okrąglinek »

Talmud
„Człowiek szóstego dnia został stworzony, aby nie był pyszny, bo mucha prędzej jest stworzona niż on”
Sztywniak - Mary Roach
"Jeśli miałabym popłynąć w taki rejs, wolałabym, żeby był to jeden z tych rejsów eksperymentalnych, podczas których pasażerowie również spędzają większość czasu, leżąc na plecach z pustką w głowie, jednak przy okazji pomagają naukowcom realizować projekty badawcze. Na takich rejsach pasażerów zabiera się w nieznane, niewyobrażalne dotąd miejsca. Daje się im szansę robienia rzeczy, których w innych okolicznościach nigdy by nie doświadczyli".
Nowy wspaniały świat - Aldous Huxley
- Im niższa kasta - powiedział pan Foster - tym mniej tlenu. Pierwszym naruszonym narządem jest zawsze mózg. Potem szkielet. Przy siedemdziesięciu procentach normalnej dawki tlenu uzyskujemy karły. Przy mniej niż siedemdziesięciu bezokie potworki.
- Z których nie ma żadnego pożytku - podsumował pan Foster. Gdyby natomiast (tu jego głos się roznamiętnił i zarazem nabrał konfidencjonalnych tonów) udało się odkryć metodę skracania okresu dojrzewania, cóż by to był za sukces, jakie dobrodziejstwo dla Społeczeństwa!
.....
- Warunkujemy masy na niechęć do przyrody - zakończył dyrektor. Równocześnie jednak wykształcamy w nich upodobanie do sportów na łonie natury. Dbamy przy tym o to, by sporty te wymagały użycia skomplikowanych przyrządów. W ten sposób korzystają zarówno ze środków transportu, jak i z artykułów przemysłowych. Stąd te elektrowstrząsy.
- Rozumiem - powiedział student i zamilkł pełen podziwu.
Chłopy w las - Doktory jadą
cytat z adaptacji filmowej Chłopów Reymonta
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

„Jak górskie szczyty dookoła patrzymy na siebie odseparowani dolinami, za duzi, aby przemknąć niepostrzeżenie obok, za mali, by dotknąć nieba”. (Jerzy Kosiński – MALOWANY PTAK)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

"Myślałem, że jestem świetnym traperem. A kiedy przyszło co do czego, zdałem sobie sprawę jakim jestem nowicjuszem" - Werner Herzog

Stwierdzenie jest ponadczasowe, zawsze będzie dla nas aktualne i prawdziwe, uczymy się całe życie, a nadal tak niewiele wiemy.
ocelot
Posty: 0
Rejestracja: 16 lis 2014, 16:24
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ocelot »

- (...) Musicie być w tym Jakucku? Za wszelką cenę?
- Nie. To podróż jest ważna, a nie jej cel."

Jacek Hugo-Bader (z książki Dzienniki kołymskie)
tu była reklama za którą użytkownik dostał ostrzeżenie
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Teraz miał umrzeć samotny i nikogo to nie obchodziło.
Pchnął drzwi przednim kółkiem wózka i na stoliku przy wejściu zaczął szukać pudełka z hubką.
To kolejna sprawa. W tych dniach mało kto używał hubki. Kupowali od alchemików wielkie, cuchnące żółte zapałki. Windle tego nie aprobował. Ogień jest ważny. Człowiek nie powinien zapalać go ot tak - okazywał tym brak szacunku. Tacy są teraz ludzie: wiecznie się gdzieś spieszą. I ogień też. No właśnie, za dawnych lat był chyba o wiele cieplejszy.

T. Pratchett, Kosiarz
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Sedno

- Co muszę robić by osiągnąć świętość? - zapytał pewien podróżny.

- Idź za twym sercem - powiedział Mistrz.

- Spodobała się ta odpowiedź podróżnemu.

Zanim jednak odjechał, Mistrz szepnął mu na ucho:

- By pójść za swym sercem będziesz musiał być mocnym człowiekiem.


Anthony de Mello - "Minuta mądrości"
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
#KomPoT
Posty: 21
Rejestracja: 04 lis 2014, 22:13
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk
Tytuł użytkownika: Uczę się całe życie
Płeć:

Post autor: #KomPoT »

Niewypowiedzianym skarbem jest samo życie (...) Nie potrzebujesz niczego więcej.



Czasami łatwiej jest przewrócić świat do góry nogami, niż spokojnie wypić filiżankę kawy.



Oba autorstwa Grahama Mastertona
… a teraz coś z zupełnie innej beczki …
surviva
Posty: 0
Rejestracja: 16 paź 2015, 08:59
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: a
Płeć:
Kontakt:

Post autor: surviva »

Mój ulubiony

Narzekałem, że nie mam butów dopóki nie spotkałem człowieka bez nóg
alina23
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2016, 20:28
Lokalizacja: Zdzieszowice
Płeć:
Kontakt:

Post autor: alina23 »

"Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek".
Charles Knight
Tactical_sharj
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:42
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Płeć:

Post autor: Tactical_sharj »

"Survival i buschcraft w dzisiejszej Polsce jest jak sztuka bytowania na tyłach wroga jeśli wróg nas spostrzeże możemy mieć kłopoty"
акула
Awatar użytkownika
vampire95
Posty: 0
Rejestracja: 14 mar 2018, 15:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: vampire95 »

"Największym wrogiem w walce, w której stawką jest przetrwanie, bywa przyzwyczajenie oraz przekonanie, że nic złego nie może mi się stać."
Powiedz mi, człowieku, jaką prawdę w sobie nosisz, a powiem ci nie tylko kim jesteś, ale czy w ogóle jesteś.
Awatar użytkownika
adam343
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2018, 22:06
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: adam343 »

"Facet pędził korytarzem w stronę wyjścia do samolotu, w stronę ocalenia. Nagle rozległa się seria z pistoletu maszynowego. Na plecach marynarki mężczyzny jakby rozkwitły czerwone kwiaty; runął na ziemię.W tym momencie wybuchła zbiorowa histeria.(...) Jestem tego pewien. Idący obok mnie żołnierz raptownie się zatrzymał. Spokojnie wyciągnął z kabury pistolet i strzelił leżącemu trupowi w głowę. Zamarłem przerażony. Dlaczego to zrobił?"
słowa zmieniają swoje znaczenie, w miarę jak się starzejemy
cytek
Posty: 0
Rejestracja: 22 lip 2020, 13:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: cytek »

"Źle czyni władca, który chce swoje siły oprzeć na wojsku najemnym, albowiem jak sama ich nazwa wskazuje, temu wiernie służą, kto im płaci. Kto się bije dla zapłaty, ten słabo się bije, zdradę nosi w swoim sercu i czyni nie to, co mu każe zrobić przysięga, lecz własna korzyść. Źle także czyni władca, który prosi o pomoc wojsko posiłkowe od innych władców, albowiem jeśli ono poniesie klęskę i on poniesie klęskę. A jeśli ono zwycięży, on staje się natychmiast jego niewolnikiem."
ODPOWIEDZ