Wyzwanie na weekend

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dziękuję Kopek, tym bardziej doceniam za zbieranie z trudno dostępnych miejsc, z rzeki tak jak na zdjęciu widać. Mam nadzieję, że owe wyzwanie będzie trwać :569: :568:

Jutro wrzucę coś od siebie. Robię tak, że taszczę śmieci blisko jakiejś drogi a potem podjeżdżam z kimś samochodem i zabieram do śmietnika.
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Kopek pisze: Na kolejny weekend nominuję Balkona. Wiem przyjacielu, że się postarasz.
Kopeczku, a może być przed weekendem w tygodniu?
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Balkon, dla Ciebie wszystko. Wiem, wiem majówka.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Kopek pisze:Balkon, dla Ciebie wszystko. Wiem, wiem majówka.
Przyjacielu majówka,.majówką. w pracy to zrobię co by potem nie myśleć o tym 😉 miałem niecny plan zlecić to ludziom ale nie będę taki i sam pozbieram 😃
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Dokładałem tu, czas to zanieść pod drogę...

Obrazek

Swego czasu ścieżkę pośród bagna ktoś wyłożył takimi płytkami. Do dziś dziki ryją i odsłaniają to co przykryła ściółka.

Obrazek

Obrazek

Gratis, sandał 42, made in italy :)

Obrazek

A tutaj worek, w większości rozbite szkło i butelki, ważył około 20 kg. Już do niego nie dorzucałem, bo ciężko go nosić żeby nie roztargać szkłem. Do drogi ze 100metrów.

Obrazek

Zajęło mi to 25 minut, a satysfakcja na poziomie. :568:

Mam nadzieję, Kopek że nie będziesz zły za "zaśmiecanie" wątku sprzątanymi śmieciami, a może otworzyć nowy temat i te posty zostałyby przeniesione? Decyzja należy do Moderatorów.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Soohy widać, że na sercu leży Ci dobro przyrody. Tak jak i mi oczywiście. Z takiej pracy to jedynie satysfakcja pozostanie. Jeżeli masz czas to możesz zgłosić się jako wolontariusz np. do Salamandry. Jeżeli natomiast Balkon wykona zadanie i nominuje nową osobę i to poleci dalej to wolałbym, żeby pozostało to jako wyzwanie poboczne w wątku. Oczywiście jak najbardziej szlachetne. Ja w ten weekend tylko trochę porzucałem.

1-3.05.2020 Bolas

Jaki bolas jest każdy widzi. Chciałem zmontować coś ładnego ale mi nie wyszło. Jest jednak praktyczne.

[center]Obrazek [/center]

Na kanale ProjektBushcraft kolega Straśny tłumaczy wszystko co i jak. To najlepszy materiał jaki znalazłem. Dziękuję.

W sobotę troszkę poćwiczyłem na wsi. Przy drugim rzucie bolas wylądował na stodole obok :mrgreen: W trakcie ćwiczeń przydało się zawiązanie pęka na wszystkich ramionach na raz skracając tym je do około 50cm. Pozwoliło to na wyrobienie sobie celności. A chwilowe czwarte ramię nie przeszkadzało. Dziś wybrałem się za miasto by jeszcze trochę porzucać. Zmontowałem pozoranta i heja. Z ponad dziesięciu metrów idzie już całkiem nieźle.

[center]Filmik: Bolas w czasach zarazy [/center]


[center]Obrazek [/center]
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Balkon
Posty: 87
Rejestracja: 09 lip 2011, 01:05
Lokalizacja: Bytów
Gadu Gadu: 12477511
Tytuł użytkownika: Błotny Łazęga
Płeć:

Post autor: Balkon »

Śmieci pozbierane, dwa worki. Głownie plastik i puszki. Plus jest taki, że trochę trzeba było pochodzić a nie w jednym miejscu. W sumie zbierając zarobiłem na piwo, biorąc butelki zwrotne :D

Obrazek


Obrazek

Zdjęcie worków robione już przed śmietnikiem, więc czekam na zarzut że wynoszę tylko śmieci z domu :lol:

Następny niech będzie konradraku
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1112
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jakoś nie mogę wyłapać genezy tych nominacji ale zabaw ami się podoba. Czekam na następne kroki.
Obrazek
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

mwitek pisze:Jakoś nie mogę wyłapać genezy tych nominacji ale zabaw ami się podoba. Czekam na następne kroki.
To tylko nazwa, jak każda inna. Równie dobrze możemy pisać do siebie i zachęcać wzajemnie do sprzątania lasów. To przynajmniej jest słuszne a nie oblewanie się zimną wodą :)
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1112
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

chodziło mi o konkretne posty, w których temat się zaczął, ale przeczytałem uważnie i już wyłapałem.

o kurde to 1000 post i taki zwykły :(

Cza by uczcić

Obrazek

zdjęcie z internetu
Obrazek
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

Ojojoj, aż mi się smak landrynek i szkoła przypomniała, łezka w oku.

gaśnie
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Obrazek

Obrazek

Trzecia kupka czeka, aż będę tam z workiem.


Obrazek

Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Końdziu staraj się. No chyba, że znajdziesz zmiennika.


16-17.05.2020 Gwizdek

Postanowiłem dziś się trochę poszwendać i poeksplorować kolejne białe plamy na mojej mapie. Nad brzegiem rzeki zlokalizowałem dzikiego po kastracji i wystrugałem gwizdek. Vickiem wydrążyłem przelot, wyciąłem otwór poprzeczny i zaczopowałem z obu stron.

[center]Obrazek [/center]

Przyszedł czas na pierwszą forsycję. W małej niecce w sąsiedztwie brzóz. Kilkadziesiąt metrów od rzeki by bóbr nie przyszedł. Wykopałem dołek i dobrze podlałem. Ściółkowanie ze zrębków brzozowych Made in Bober.

[center]Obrazek [/center]

Nie mogłem zlokalizować wierzby więc kolejny gwizdek wykonałem z czeremchy, która ma strasznie delikatną korę.

[center]Obrazek[/center]

Nie wiem skąd zjawiła się koleżanka. Coś jej się stało w skrzydełko. Pozostawiłem ją nad brzegiem ale chyba już nie poleci.

[center]Obrazek[/center]

Podjadłem trochę sitowia i pozbierałem plastiku znad brzegu.

[center]Obrazek [/center]

W drodze powrotnej jeszcze jeden gwizdek. Z puszki. Można i z butelki plastikowej ale trudniej go utrzymać. Niestety materiału do ćwiczeń w lesie pełno.

[center]Obrazek [/center]

[center]Obrazek [/center]
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kopek, jestem z Ciebie dumny, jeszcze bardziej niż wcześniej. icon_twisted
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Tak trzymać. Ja dalej w ogródku tworzę kolejne grządki permakulturowe i sadzę drzewa, krzewy. Wkrótce z podwórka zrobię las.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Z wieeelką przyjemnością czytam Twoje wyzwania Kopek :) Tak trzymaj!
My z Agentem z racji zakupu działki dwa lata temu przenieśliśmy się na "prywatny poligon" , ale dzięki temu testowaliśmy m.in. wędzarnię czy pieczenie w dole - jakoś zawsze nie było czasu ni okazji by robic to na "dzikich" wypadach. No i można posadzić coś swojego :)
A Ty Kochany pisz i trenuj dalej :) Dla wielu to z pewnością fantastyczna lektura :)
PS. Syrop z mniszka zrobiony, u mnie był ostatni dzwonek na zbiór jakiś 1-2 tyg temu. Pędy zasypałam cukrem w niedzielę.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Apo, Parthagas, soohy, dziękuję. Bardzo to miłe. Taki można powiedzieć forumowy blog mi wyszedł. Może książkę napiszę :-P
Odkąd utworzyłem ten wątek, to każdy zbliżający się weekend poprzedza planowanie co i jak. Z tego powodu tygodnie zaczęły mijać mi niesłychanie szybko a weekendy przyjemnie się ciągnąć. Dodatkowo też czuję przyjemną presję by ten czas reconnetowo wykorzystać. Pomysłów mam sporo. Muszę je zapisywać bo pojawiają się kolejne. Pomocne są blogi Dęba, Mr. Wilsona czy TH. Zapraszam do wspólnej zabawy.

p.s. Mój słój z mniszkiem nie wyszedł. Zrobił mi się taki skrzep cukrowy. Może to wina lichych kwiatów a może za dużo cukru nasypałem. To co wyszło zaleję wodą i odparuję. Będzie jeszcze czas to przećwiczyć. Czeremcha mocno owocuje.

Pozdrawiam. Dziękuję za komentarze.

[ Dodano: 2020-05-25, 19:23 ]
23-24.05.2020 Zarzutnia - szycie

Początkowo chciałem po prostu poćwiczyć szycie sieci. Trafiłem na kanał Pana Bogdana: . Gdzie wszystko jest przystępnie jak uszyć siatkę do podbieraka.
Następnie yt skojarzył haft siatkowy zwany filetem. Polecam filmik: . W połowie jest wyjaśniona cała technika.
Zacząłem jednak przypominać sobie o sieci rzucanej, którą widziałem kilka razy w tv. Trafiłem na hasło ATARRAYA. Masa hiszpańskojęzycznych filmików, z których ciężko jest się nauczyć podstaw. Wreszcie trafiłem na coś co w sposób łopatologiczny tłumaczy jak zacząć zabawę: .

Przygotowałem więc narzędzia. Początkowo używałem sznurka budowlanego. Jednak okazał się zbyt śliski i po dwóch godzinach musiałem zaczynać wszystko od początku. Zakupiłem w tym celu sznurek do wiązania szynki.

[center] Obrazek [/center]

Rozpocząłem dzierganie.

[center]Obrazek [/center]

Po wielu pomyłkach i paru godzinach miałem obrusik.

[center]Obrazek [/center]

Po drodze miałem imieniny teściowej więc sami rozumiecie. Ale uparcie dziergałem dalej mimo bólu głowy. Trochę mi to przypominało moje origami modułowe.

[center]Obrazek [/center]

I wszystko byłoby super ale chyba źle zrozumiałem ostatni podlinkowany filmik. Myślałem, że z każdym kolejnym pierścieniem trzeba w co drugim oczku robić dwa. Ale po dziesięciu pierścieniach oczek jest za dużo. Chyba trzeba co drugie oczko robić tylko tam gdzie zostały wyznaczone na początku. Proszę Was o pomoc w przetłumaczeniu końcówki filmiku.

Dziś próbowałem przetłumaczyć słowo atarraya i dotarłem do "Kultura Ludowa Słowian" Kazimierza Moszyński'ego a w niej (dzieło jest już na moim celowniku):
" (...) Zarzutnia bowiem bynajmniej nie jest jakimś workiem z siatki, narzucanym na rybę; jest ona czymś w rodzaju subtelnie wykonanego siatkowego spadochronu, rozpościerającego się tylko nie dzięki oporowi powietrza lecz wskutek ekscentrycznego działania gręzów obciążających rąbek sieci. Zręczny mianowicie rzut powoduje, że te gręzy rozpierzchają się odśrodkowo i sieć rozwijają. Spada ona niby rozpostarty parasol na dno wody i nakrywa sobą rybę. Przy wyjmowaniu zaś zbiera skutkiem obciążającego działanie kamieni nakrytą zdobycz i zamyka się, zwiasając niby mokra szmata (...)"

Plus z tego weekendu taki, że znam już w zasadzie technikę szycia. Teraz albo przerobie to co udziergałem albo udziergam nowe, ładniejsze. W planie mam zarzutnie około 2m średnicy na próby rzutowe. Ale zejdzie mi pewnie na jej szycie. CDN, jeśli pomożecie.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Thompheus
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2015, 08:19
Lokalizacja: Przyszowice
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Thompheus »

Parthagas pisze:Tak trzymać. Ja dalej w ogródku tworzę kolejne grządki permakulturowe i sadzę drzewa, krzewy. Wkrótce z podwórka zrobię las.
To widzę, że perma zatacza coraz szersze kręgi ja też przez coronasa coś takiego skleciłem
Obrazek
..."Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz"... :)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Kurczę, nic nie widać, fota się nie wgrała. Zrób może link.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Thompheus, świetnie. Widziałem przez chwilę. Teraz zdjęcie jest niewidoczne.

Zarzutnia szyje się od nowa. Wiem gdzie zrobiłem błędy. Z czasem wrzucę zdjęcia. W ten weekend było inne wyzwanie. Przed chwilą wróciłem z minimala. Za parę dni wrzucę relację.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Kopek pisze:Thompheus, świetnie. Widziałem przez chwilę. Teraz zdjęcie jest niewidoczne.
To wrzucam zdjęcie Thompheus'a, żeby wątek był kompletny :) Teraz nie zniknie.

Obrazek
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Super. Kartony, ściółkowanie - zacnie, Panie!
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Obrazek

Łącznie jest 8 worków. Mega ciężkie. Sprawa zgłoszona do nadleśnictwa, strażnik leśny telefonicznie powiedział że zainterweniuje do piątku. Trzymam za słowo.

Nawet gdybym chciał, to nie dałbym rady sam z kimś zwyczajnym autem tego wytaszczyć z lasu.


Tymczasem przypominam, kwitnie Bez czarny, Sambucus nigra !!
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

6-7.06.2020 Kompas z igły

Terminy gonią więc musiałem w sobotę do pracy iść. Wieczorem znajomi a dziś wyjazd do rodziny na wsi. Ale udało się wygarnąć pół godzinki. Co tu dużo pisać. Wszystko widać na filmiku.

[center]Obrazek [/center]



[center]Filmik: Kompas z igły [/center]


Pozdrawiam

ps. Końdziu dawaj, dawaj.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
hycek
Posty: 348
Rejestracja: 04 mar 2016, 14:20
Lokalizacja: Śląsk
Gadu Gadu: 3364770
Tytuł użytkownika: hycek
Płeć:

Post autor: hycek »

po czym poznac bez kompasu kłtóry koniec to polnoc?
,,- Mieszczuch jesteś.Twój porządek murami ogrodzony, tam też Twoje mądrości może i co warte. ''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”