Zapalniczka kubkowa

dział małych piromanów ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
spojler
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:33
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 2227779
Płeć:

Zapalniczka kubkowa

Post autor: spojler »

Witam!

1.Utworzyłem ten temat i mam nadzieję że nic wcześniej o tym nie było , bo nie ma sensu powielać , jeśli coś no to się pozbędziemy tego tematu.

Otóż dziś kupiłem sobie za 2 PLN takie oto coś Zapalacz kubkowy .
Może to być alternatywą dla krzesiwa , udało mi się z hubki z kory brzozowej rozpalic małe ognisko.Co praktycznego w tym urządzeniu a no właśnie ten kubeczek , który napewno ułatwia rozpalanie i to że iskry są krzesane praktycznie ciągle w jedno miejsce.Wadą w porównaniu do krzesiwa jest szybsze zużywanie , przewiduję jakieś 50 odpaleń na nowym kamieniu.Sama zapalarka jest lekka i łatwa w obsłudze no i nie potrzebujemy noża czy czegoś do potarcia.Samo urządzenie wydaje się praktyczne , jednak zajmuje więcej miejsca niż np. krzesiwo.Całość traktuję jako ciekawostkę i alternatywę dla krzesiwa i póki co to zagości w moim plecaku aby zobaczyć jak się sprawdzi.Może macie doświadzczenia albo jakieś opinie , chętnie wysłucham i przedyskutuję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

Powiem Ci że jest to zapalara do palnika tlenowo-acytylenowego do spawania i nie mam z tym dobrych wspomnień,działa jak chce i szybko się zużywa osobiście zapalałem zapalniczką w której skończył się gaz samą iskrą a jestem blacharzem samochodowym na warsztacie też mało kto tego używa :mrgreen:
Awatar użytkownika
spojler
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:33
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 2227779
Płeć:

Post autor: spojler »

No moja działa bezbłędnie choć mam trochę inną kwadratową i made in usa i na palniku acetylenowo tlenowym też już testowałem - właściwie mój ojciec wiedział że to do tego, ale co do zużywania to racja w 100% idzie szybko.
ODPOWIEDZ