Leśne mądrości

przyroda, turystyka, survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

Gdy w czasie spaceru po lesie wyczujemy wokół unoszący się zapach przyprawy maggi ,należy zachować czujność bo w pobliżu może znajdować się rozdrażniony odyniec.
Samce po wygranym pojedynku oznaczają feromonową mazią nowo zdobyte terytorium
Sebastian
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2012, 10:06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć:

Post autor: Sebastian »

sylwester2091 pisze:Hmm fakt, że bywa ciężko ale np. ja dowiedziałem się o boreliozie jakiś miesiąc po zakażeniu. Wystarczył miesiąc na antybiotykach i jestem czysty... przynajmniej z tego choróbska. Wniosek.. może być ciężko, aczkolwiek zazwyczaj nie jest.
Mój ojciec miał Boleriozę. Wykryc ja można jedynia skutecznie poprzez pobranie do badań szpiku kostnego potem antybiotyki i po roku kolejne badanie potwierdzające wyleczenie.
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Ja słyszałem, że pomocnym w wykrywaniu boreliozy jest test Western Blot aczkolwiek najlepiej jest go powtórzyć trzykrotnie gdyż wynik bywa fałszywie dodatni lub fałszywie ujemny, a kilkukrotne powtórzenie testu pomaga zdecydować czy podejmuje się próbę leczenia czy też nie.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

Sebastian pisze:
sylwester2091 pisze:Hmm fakt, że bywa ciężko ale np. ja dowiedziałem się o boreliozie jakiś miesiąc po zakażeniu. Wystarczył miesiąc na antybiotykach i jestem czysty... przynajmniej z tego choróbska. Wniosek.. może być ciężko, aczkolwiek zazwyczaj nie jest.
Mój ojciec miał Boleriozę. Wykryc ja można jedynia skutecznie poprzez pobranie do badań szpiku kostnego potem antybiotyki i po roku kolejne badanie potwierdzające wyleczenie.
Mylisz się, boreliozę można również ze 100% pewnością zdiagnozować po rumieniu wędrującym (tzn. jeśli jest to na pewno borelioza... jeśli nie ma to cóż pozostają testy)..
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

sylwester2091 pisze:Mylisz się, boreliozę można również ze 100% pewnością zdiagnozować po rumieniu wędrującym
mylisz się. Zdarza się i to nierzadko ,że rumień się nie pojawia
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

Ale jeśli się pojawi to 100% że masz boleriozę ;-) Chyba o to mu chodziło ;-)
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Sebastian pisze:Wykryc ja można jedynia skutecznie poprzez pobranie do badań szpiku kostnego potem antybiotyki i po roku kolejne badanie potwierdzające wyleczenie.
Szpiku?? :566: Po kiego, skoro badanie z krwi wykryje. A jeszcze lepiej jest wyjąć kleszcza i jego właśnie dać do zbadania 8-)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Zamykam temat, bo teoretyzujecie na tematy o których pojęcia nie macie (no chyba, ze uważacie gógiel za wyrocznię). Natomiast nie jest to temat o boreliozie.

Jutro to wyczyszczę.

Na cholerę wam dywagować na temat sposobów diagnozy, skoro i tak musicie udać się do lekarza, a jeśli lekarza zabraknie i tak kopniecie w kalendarz?

Sprostowując: rumień nie musi się pojawić w przypadku boreliozy. Tak samo, rumień może się pojawić z przyczyn innych niż borelioza.
Jednak: każde ugryzienie przez kleszcza należy samodzielnie ewidencjonować, aby mieć szanse w razie pogorszenia stanu zdrowia lekarzowi o tym powiedzieć (mieliście przy ciężkim przeziębieniu testy na borelioze? Nie. Natomiast objawy są podobne na początku). W przypadku pojawienia się rumienia powyżej pewnej średnicy, należy się niezwłocznie zgłosić do lekarza. Po to zaznaczanie.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Zablokowany