Wiatrówka do 200zł

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Nie ma sensu bawić się w odlewanie śrutu. Lepiej kupić hurtem ze 20 paczek takiego na średnie dystanse. Wystarczyłby TOMITEX LOK. Co do trafienia w tkankę mięśniową to śrut wcale nie musi spenetrować żywotnych organów. Wystarczy, że wyłączy możliwość latania. ;-)

Ciek, do zestawu siurwiwalowego na czarną godzinę wrzuć sobie z 3 metry sznurka i taką samą ilość cienkiego, giętkiego i mocnego drutu.
O wiatrówkę trzeba dbać. Sprężyna tak szybko nie siądzie jeśli jest odpowiednio nasmarowana przed i konserwowana po sezonie. To samo dotyczy drugiej newralgicznej części: uszczelki tłoka. Kolejna newralgiczna część to uszczelka lufy.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

wolfshadow pisze: Ciek, do zestawu siurwiwalowego na czarną godzinę wrzuć sobie z 3 metry sznurka i taką samą ilość cienkiego, giętkiego i mocnego drutu.
Sznurków i drutów ci u mnie dostatek, dziękuję. Znajdzie się nawet mariaż tych dwóch zdobyczy cywilizacji w postaci stalowej linki i to więcej niż kilka metrów, a i ścieżki mam nieźle obczajone w okolicy ale cicho - sza bo wpadnie Yaktra i zaraz będzie dym :)

Czy te części do wiatrówek, o których piszesz są wymienialne w domowym zaciszu?

Ech, chyba muszę się zapisać na kolejne specjalistyczne forum :P
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Ciek pisze:Czy te części do wiatrówek, o których piszesz są wymienialne w domowym zaciszu?
Jasne. Sprężynówki mają konstrukcję prostą jak budowa cepa. Warunkiem jest posiadanie części zamiennych i odpowiednich smarów.
Ciek pisze:Ech, chyba muszę się zapisać na kolejne specjalistyczne forum
Wystarczy poczytać przyklejone na http://bron.iweb.pl :-)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2011, 09:34 przez wolfshadow, łącznie zmieniany 2 razy.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

wolfshadow pisze:Wystarczy poczytać przyklejone na [url]bron.iweb.pl[/b] :-)
ja i pochwal się jeszcze że chcesz to do polowań na drobne ptaki już widzę te odpowiedzi, przejechali by cię jak Stany przez Irak :mrgreen: :mrgreen:
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Driver pisze:
wolfshadow pisze:Wystarczy poczytać przyklejone na [url]bron.iweb.pl[/b] :-)
ja i pochwal się jeszcze że chcesz to do polowań na drobne ptaki już widzę te odpowiedzi, przejechali by cię jak Stany przez Irak :mrgreen: :mrgreen:
Przecież napisałem:
wolfshadow pisze:Wystarczy poczytać...
:mrgreen:
Zakładanie konta i pisanie można sobie darować. ;-)

Nie ma się co dziwić, że chłopaki z forum dmuchawkowego są przeczulone na tym punkcie. Do takich postów zaraz dołączają smarkaci maniacy polowania na pióro przy pomocy chińszczyzny bazarkowej i robi się burdel na forum.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Poczułem się wywołany do tablicy - wiatrówki i strzelanie z nich to moja pasja od dawna.

Wiatrówka w Polsce nie służy do polowania, i proponowałbym jednak nie chwalić się takim jej używaniem publicznie. I jednocześnie prośba do modów o spuszczenie do mogilnika, albo w kosmos, wpisów o takowym wykorzystaniu traktujących. Jak ktoś ma ochotę psocić, niech robi to na własny rachunek, i sam się z tego przed odpowiednimi organami rozlicza. A ja chcę mieć jeszcze długo możliwość posiadania i używania wiatrówki bez konieczności dopełniania rozmaitych formalności typu rejestracja, czy pozwolenie.

Po drugie - nie strzelamy do szkła, ani w lesie, ani na łące. Wiem, że się tak fajnie tłucze, ale dużo mniej fajnie potem wleźć na takie szkło, jeszcze gorzej, jak wlezie nasz pies, albo dziecko.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Miki, chyba czegoś nie doczytałeś.
Ciek pisze: (...) chciałbym uzupełnić czymś takim swój mały zestaw siurwiwalowy na czarną godzinę. Z komentarzami na temat legalności przedsięwzięcia i jego aspektami etycznymi proszę nie wyskakiwać, tylko najpierw pomyśleć, czy jak się ma ch… zdatnego do gwałtu to się jest gwałcicielem czy się zwyczajnie ma wielozadaniowego ch…, który nadaje się też do innych zabaw :P

(...)

Przed publikacją komentarza jeszcze raz zwracam uwagę na drugie zdanie w drugim akapicie :)
Mówisz, że jesteś gwałcicielem? Nie wstyd ci?
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Posprzątane-jak zobacze tu reści o polowaniu-wywale w kosmos cały temat
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Nie wiem jak się odnieść do Chińskich produktów bo większość z nich to niezła kicha. ALE, od około 11 lat posiadam wiatrówkę właśnie "skośnooką" i powiem szczerze, że ten produkt jest wyjątkowo trwały i niezawodny. Kaliber 4, 5, gładka lufa. Na odległość 30m tłucze butelki jak nic i na takich dystansach jest wyjątkowo celna. Na dłuższych dystansach jest dużo gorzej z celnością i moc uderzenia śrutu fatalna. Próbowałem strzelać na odległość 60m (odliczone) i trafiałem w cel o średnicy zbliżonej do znaku drogowego. Trwałość produktu o jakim mówię odnosi się do ilości oddanych strzałów, a poszło tego dobrych kilka tysięcy. Wiatrówka przez ten okres nie straciła nic z siły rażenia i sprawuje się świetnie. Ważne aby była zawsze naoliwiona a skórzane tłoczysko tłuste.
Kilka fot;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Ciek pisze:Miki, chyba czegoś nie doczytałeś.
Ciek pisze: (...) chciałbym uzupełnić czymś takim swój mały zestaw siurwiwalowy na czarną godzinę. Z komentarzami na temat legalności przedsięwzięcia i jego aspektami etycznymi proszę nie wyskakiwać, tylko najpierw pomyśleć, czy jak się ma ch… zdatnego do gwałtu to się jest gwałcicielem czy się zwyczajnie ma wielozadaniowego ch…, który nadaje się też do innych zabaw :P

(...)

Przed publikacją komentarza jeszcze raz zwracam uwagę na drugie zdanie w drugim akapicie :)
Mówisz, że jesteś gwałcicielem? Nie wstyd ci?
Nie. Ja nie proszę o adresy pań, które mógłbym zgwałcić. Nie interesuje mnie, do jakich celów ma ci służyć wiatrówka, ale tylko do momentu, gdy zaczynasz sugerować użycie jej w sposób niezgodny z obowiązującym prawem. Za ciężko, i za długo walczyliśmy o normalne prawo tyczące wiatrówek, i nie życzymy sobie, by bezmyślni użytkownicy doprowadzili do wprowadzenia restrykcji w tej materii.

Wyjedź do Anglii, załatw sobie pozwolenie na pest control, i wtedy sobie legalnie postrzelasz z wiatrówki do zwierzątek. W Polsce jest to urządzenie do rekreacji i sportu.

My, jako środowisko wiatrówkarskie, tępimy wszelkie objawy twórczości publicznej, sugerującej choćby używanie wiatrówek w Polsce do polowań, nielegalne przerabianie wiatrówek na broń pneumatyczną itp. Włącznie ze zgłaszaniem takich psotników na policji.

Słowem - chcesz psocić, to się przynajmniej tym publicznie nie chwal. Wtedy to nie mój problem. Zaczynasz się chwalić - stajesz się problemem, a my problemy rozwiązujemy. Czasem brutalnie.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

MlKl, masz całkowitą rację i oby więcej było takich ludzi, z takim podejściem jak Ty.
Często jeżdżę na "strzelnicę" na fort przy moście Siekierkowskim, i o ile na miejscu jest spoko, tak na przystanku czy w autobusie, ludzie często dziwnie się patrzą na gościa z bronią. Nie raz już sam fakt posiadania wiatrówki może się wiązać z dziwnymi uwagami ludzi. Nie psujmy reputacji ludziom, którzy uprawiają swoje hobby z głową! A jak ktoś chce postrzelać inaczej niż do tarczy, to są koła strzeleckie, strzelnice wyposażone we wszelkiej maści broń, można zapisać się do koła łowieckiego albo iść do wojska lub do policji (oczywiście jak kogoś kręcą te klimaty ;-) ). Nawet PSR (straż rybacka) posiada broń więc można przyczynić się do zwalczania kłusoli (z nieukrywaną satysfakcją :mrgreen: )
Obrazek
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Michal N pisze:tak na przystanku czy w autobusie, ludzie często dziwnie się patrzą na gościa z bronią.
Nie masz pokrowca/futerału?
Też bym się dziwnie patrzył. Laikowi ciężko na pierwszy rzut oka rozróżnić wiatrówkę i karabin na ostrą amunicję. ;-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

thrackan pisze:Nie masz pokrowca/futerału?
Też bym się dziwnie patrzył. Laikowi ciężko na pierwszy rzut oka rozróżnić wiatrówkę i karabin na ostrą amunicję. ;-)
Tak pomyślałem, że ktoś tak odpowie, ale nie myślałem, że to będziesz Ty :-)
Pewnie, ze trzymam w pokrowcu, a dokładniej owijam w pałatkę, co by potem na niej trzymać akcesoria, tudzież zasiąść. Zrobiłem taśmy z zatrzaskami, dzięki czemu jak zawinę Slavię w pałatkę, szybko mogę zapiąć na lufie i kolbie, a do tego mam przyczepiony pas na ramię.
Bywało, że ktoś na przystanku zagaił: "Przepraszam, czy to jest broń?" Odpowiadałem: "A gdzie, tam... wędki :mrgreen: "
Obrazek
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Michal N pisze:Tak pomyślałem, że ktoś tak odpowie, ale nie myślałem, że to będziesz Ty
Wybacz, że zawiodłem. Często widuję ludzi z różnymi dziwnymi futerałami (w końcu mieszkam obok Centralnego), ale jak widzę że ktoś niesie sprzęt miotający na wierzchu, to zaczynam odruchowo przygotowywać się na atak. Ale wiesz, mieszkam w dziwnej okolicy. Kilka razy próbowano mnie obrabować, dwa razy się "dałem". Raz jak przystawiono mi strzykawkę z czerwonym płynem i grożono HIV. A raz, jak miałem dziewięć lat jeden kolo zaszantażował mnie przy pomocy granatu. Dla mnie wyglądał jak prawdziwy, więc myślałem, że się posr... ekhm... zdefekuję na miejscu. Miałem o tyle farta, że nic cennego przy sobie nie niosłem. Ale do tej pory uważnie obserwuję wszelkie odsłonięte w miejscach publicznych broniopodobne przedmioty.

Druga sprawa - zdarza się, niestety, że wiatrówki kupują ludzie, którym powinno się zabronić posiadania nawet ASG, czy procy. Jeden taki dureń strzelał śrutem z pobliskiego bloku w okna mojego liceum. Trafił jedną osobę w szyję.

Dlatego jestem po prostu nieco skrzywiony.
Za to bardzo pozytywnie reaguję na ludzi z nieosłoniętymi mieczami, toporami i włóczniami na ulicy. :-P :mrgreen:
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

O takim patencie na przenoszenie pisałem ( na zdjęciu Stemp ):
Obrazek

Thrackan, zmień miejsce zamieszkania ;-) Ja szukam, leśnego dziewczęcia :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

E, to to jest pełna cywilizacja. :-)
Widuję czasem gości, którzy nie dość, że niosą sprzęt bez pokrowca, jak kij od szczotki, to jeszcze nim machają czekając na światłach.

[ Dodano: 2011-02-28, 15:19 ]
Michal N pisze:Thrackan, zmień miejsce zamieszkania Ja szukam, leśnego dziewczęcia
Buahah. Dobra strategia. Przenosiny w bardziej lesiste tereny to jeden z moich planów na najbliższą dekadę. Zwłaszcza, jak wygram w totka ;-)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

thrackan pisze: Przenosiny w bardziej lesiste tereny to jeden z moich planów na najbliższą dekadę. Zwłaszcza, jak wygram w totka ;-)
Bogate dziewczę, z działką/domem w lesie i stylem życia bliżej natury :-) Mało takich na co dzień. Dobrze, że na forum przybywa :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
yoshi
Posty: 60
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:24
Lokalizacja: Zgierz, Łódź
Płeć:

Post autor: yoshi »

Nie przeglądałem wątku od początku (może o QB78 już było), ale..
Tania wiatrówka + Chiny = QB78 !
W tej chwili na allegro są już po 240 PLN!
Posiadam takową 3 lata i nie widzę lepszego sprzętu w tym przedziale cenowym.
Skupienie i powtarzalność - idealna. Gdyby miała więcej J (ma 10J) śmiało brałbym ją na zawody HFT
Obrazek
..
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

yoshi pisze:ie przeglądałem wątku od początku (może o QB78 już było), ale..
Tania wiatrówka + Chiny = QB78 !
W tej chwili na allegro są już po 240 PLN!
Posiadam takową 3 lata i nie widzę lepszego sprzętu w tym przedziale cenowym.
Skupienie i powtarzalność - idealna. Gdyby miała więcej J (ma 10J) śmiało brałbym ją na zawody HFT
To skupienie powtarzalne to na jakim dystansie?
Tłumik poprawia skupienie?
Obrazek
Awatar użytkownika
yoshi
Posty: 60
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:24
Lokalizacja: Zgierz, Łódź
Płeć:

Post autor: yoshi »

Michal N pisze:To skupienie powtarzalne to na jakim dystansie?
Tłumik poprawia skupienie?
.. tłumik- tłumi dźwięk strzału, skupienie poprawia ewentualne koronowanie, dobry selekcjonowany śrut, odpowiednia konserwacja, no i umiejętności :-P
Na dystansie do 30m, 2,5cm-trowe cele kładą się raz za razem.
..
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Temat był o wiatrówkach sprężynowych. QB78/79 i ich matchowe wersje sygnowane AR2078/79 to wiatrówki warte dokładnie tyle, ile się za nie płaci. Daje się je stuningować na 220-230 m/s (ok 15 J).

Problemem są lufy o losowej jakości. Jedna na dziesięć bywa świetna, ze trzy cztery znośne, reszta to siewnik.
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Po przebiciu się przez kilka portali w sieci zawęziłem swoje poszukiwania do wiatrówek marki Hatsan ze względu na fakt, że podobno dysponują one „dużą mocą”, czyli podążam dokładnie tą samą ślepą uliczką co każdy zdebilały nastoletni amator tanich wiatrówek i tak na serio gdybym nie był ćwierćinteligentem to powinienem kupić Slavię albo sprzedać samochód i kupić „prawdziwy sprzęt”. Takie przynajmniej wnioski pojawiają się praktycznie w każdej dyskusji ;)

Proszę o poradę w sprawie kalibru, czy powinno to być 4,5 czy 5,5. Jak zaznaczałem wcześniej zależy mi również na przebijalności. Prędkość początkowa, tor lotu i opór powietrza przemawiają za 4,5, czy taki kaliber również zapewnia sensowną przebijalność przez coś więcej niż papierowe tarcze?

W sieci ludzie piszą dużo, że Hatsany mocno kopią. Czy to nie prowadzi do szybszego zużycia lunety?
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Ciek pisze: Proszę o poradę w sprawie kalibru, czy powinno to być 4,5 czy 5,5.
W sieci ludzie piszą dużo, że Hatsany mocno kopią. Czy to nie prowadzi do szybszego zużycia lunety?
tarczówka to 4,5. Butelki itp. 5,5. Mocne kopnięcia - szybsze zużycie lunety. A raczej konieczność montowania lepszej, bardziej trwałej.

Rozważałeś GAMO Viper Express 5,5 mm ?
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nie ale to już chyba nie jest mój przedział cenowy, chciałbym karabinek za około 500-600, a resztę przeznaczyć na akcesoria. Szczerze mówiąc to nawet nie zamierzam specjalnie strzelać, bo zawsze mnie lekko brzydziła broń i zupełnie mnie taki sport nie kręci, chcę by tylko sobie leżał. Jak przejdę na emeryturę i mi Rzeczpospolita zaproponuje równowartość 5 kg czarnego chleba to sobie będę łapać materiał na rosołki :)
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Na forach wiatrówkowych dużo osób poleca Slavie 631 z tego przedziału cenowego.
Osobiscie jej niemam, ale może warto rozważyć ten model?
ODPOWIEDZ