Obuwie.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Filozoph
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2009, 22:22
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Obuwie.

Post autor: Filozoph »

Witam.
Chciałbym zainwestować 250-300zł na nowe buty (obecnie mam mocno wyeksplatowane desanty :D).
Z założenia mają być to buty głównie do lasu/w góry. Stawiam na wytrzymałość, wygoda ma być jedynie miłym dodatkiem.
Myślałem o Magnum Phantom 8" Lace, czy ktoś miał już z nimi doświadczenia?
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Belleville:D.
Sam ostatnio zainteresowałem sie magnumami.Wydają sie być dość fajnymi butkami.
ja chodze w bellevillach ale jako ciekawostke kupiłem sobie ostatnio wkładki magnumowskie 3d2.Nie to co orginalna wkładka bellevill'owska ale super wyprofilowane do stopy.Polecam Ci kupić niezależnie od tego jakich butów sie dorobisz.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Filozoph, Skoro stawiasz na wytrzymalosc, to odpusc sobie Magnumy! Nie sadze, ze tylko ja mam takie nastawienie do nich...Sa poprostu butkami do miasta
Brightgrey
Posty: 119
Rejestracja: 11 lut 2009, 23:51
Lokalizacja: skątowni
Gadu Gadu: 6749056
Tytuł użytkownika: Chce zmienić nick:D
Płeć:

Post autor: Brightgrey »

Ano bądź co bądź są to tzw. buty taktyczne.Też nie brałbym ich raczej w góry:]
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Szukasz butów wojskowych czy treków? Jeśli treki to w tym przedziale cenowym Hanzel będzie niekwestionowanym liderem
Awatar użytkownika
palowski
Posty: 332
Rejestracja: 18 kwie 2008, 14:07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Gadu Gadu: 5301996
Tytuł użytkownika: wiszę w hamaku
Płeć:

Post autor: palowski »

Belleville 790
Obrazek
szybkie, ładne, wygodne, wytrzymałe
Awatar użytkownika
nordwest
Posty: 100
Rejestracja: 28 sie 2007, 10:27
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: nordwest »

Valdi pisze:Filozoph, Skoro stawiasz na wytrzymalosc, to odpusc sobie Magnumy! Nie sadze, ze tylko ja mam takie nastawienie do nich...Sa poprostu butkami do miasta
Używam Magnumów pustynnych (Classic Amazon) od 2006 i jestem zadowolony. Robiłem w nich trasy piesze do kilkudziesięciu kilometrów, choć nie są to zasadniczo buty do wędrówek, ale sprawdziły się dobrze. Podczas upałów stopy się w nich czują bardzo dobrze. W ogóle są wygodne, dobrze dopasowują się do nogi, od samego początku zero otarć i pęcherzy. Nie nadają się na pewno na zimę (śnieg, deszcz). Co do wytrzymałości - używam ich średnio intensywnie, teraz idzie 4 sezon i widać już trochę ogólne zużycie, ale na razie nie uległy poważniejszym uszkodzeniom.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Z magnumami istnieje pewne ryzyko związane z tym, że można trafić na lepszą lub gorszą parę. Jeżeli koniecznie magnumy to poszukaj magnumów kontraktowanych przez armię brytyjską (modele amazon 3, 4 i 5).

A jak już chcesz buty do lasu to omijaj szerokim łukiem buty pustynne, jeżeli zamierzasz się przejmować ich wyglądem. I jak masz chęć to dozbieraj jeszcze trochę kasy i kup jakieś dannery (Desert acadia), albo meindle (Desert fox) jeżeli chodzi o buty pustynne, dannery są klasę wyżej od bellevilli a Meindle to już w ogóle.

Warto też przemyśleć zakup butów wojskowych, których linia wywodzi się od butów trekkingowych (Np. kupczaki, Lowa lub Meindl). Są z wyższego zakresu cenowego, ale będą dobre do lasu i o wiele lepsze od bellków, batesów i dannerów w góry, bo te trzy marki to buty o typowym wojskowym kroju.

A jak nie wojskowe to poszukaj dobrych treków. Zresztą zabierając je w góry zamiast jakiś wojskowych butów będzie Ci po prostu wygodniej, a i w lesie się sprawdzą.
Filozoph
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2009, 22:22
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: Filozoph »

Troche się porozglądałem, i faktycznie, postawiłem na treki.
Padło na Trezety Scout.
Co do magnumów, słyszałem podobnie, niektórym służyły przez kilka lat ciężkiej eksploatacji, innym pękła podeszwa na byle korzeniu.
Meindle niestety to już niestety troche zbyt wysoki próg cenowy.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Mam ta Trezete, calkiem calkiem, tylko troche dziwnie wyprofilowane, moga byc problemy, jak ktos ma szeroka stope
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Valdi: ja mam szerokie stopyi do tego z wysokim podbiciem, też kupiłem te trezety zimą, co prawda za dużo w nich jeszcze nie łaziłem, raptem parę dni spokojnym spacerkiem bez obciążenia, ale są bardzo wygodne i niezauważam żadnych problemów narazie.
Scout rules ;)....dobrze, że nie Magister ;P
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Fredi pisze:Scout rules ;)....dobrze, że nie Magister ;P
zapamiętam to sobie :evil:


:-P
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

no już, już skauciku :), powinieneś sobie takie butki kupić, może same by Cię (imiennika) niosły :D
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

mam Trezety ale model Pamir ;)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Fredi, Masz racje, wygodne sa, ale okolice "malego " palca podczas schodzenia w dol po zboczu, blagaja o wiecej miejsca :)
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Valdi, może przytnij paznokcie ;)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

mgr_scout, Aha...juscik...pila tarczowa :)
Moze tylko ja mam takie niogi :). W co do butkow, to za takie pieniadze oczywiscie warto je zakupic
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

myślałem o szlifierce kątowej raczej ;) ale faktem jest że stopa stopie nierówna, stąd lepiej kilka razy buty przymierzyć w sklepie niż potem rozpaczać. W dobrych sklepach górskich powinna być też pochylnia do testowania butów.
ODPOWIEDZ